Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В рамках проведення акції, з метою забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, узгодженості заходів у цій сфері, підвищення їх ефективності 25 листопада 2021 року відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання і протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Кушугумської селищної ради..

 Перше засідання Координаційної ради, було приурочино до Всеукраїнської акція «16 днів проти насильства», яка стартувала сьогодні 25 листопада в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок та буде тривати по 10 грудня.  

Дати початку та завершення Всеукраїнської акція «16 днів проти насильства» вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини. 

На засіданні  координаційної ради були присутні: начальник відділ соціального захисту населення апарату виконавчого комітету Кушугумської селищної ради Любов Соболєва;  головний спеціаліст – юрист відділу освіти, культур, молоді та спорту Кушугумської селищної ради Світлана Косинська;  фахівець із соціальної роботи КУ « Центр надання соціальних послуг»  Кушугумської селищної ради Ірина Башилова, старости смт. Балабине та Малокатеринівки Олександр Єресько та Людмила Волик; поліцейські офіцера громади відділу превенції Головного управління національної поліції в Запорізькій області Сергій Волик та Віталій Горецький.

Під час засідання начальник відділу  соціального захисту населення Любов Соболєва акцентувала  увагу про необхідність тісної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі дотримання визначеного алгоритму дій згідно до повноважень для оперативного реагування на факти домашнього насильства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 658  від 22.08.2018  року «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» (далі – Порядок).   

Головний спеціаліст – юрист відділу освіти, культур, молоді та спорту Кушугумської селищної ради ( далі – відділ освіти ) Світлана Косинська   надала інформацію що з метою створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти у відділі освіти затверджено План заходів спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)  та щодо організації тематичних уроків, лекції, вебінарів, круглих столів та інших заходів,  які проводяться в закладах освіти постійно. 

Підводячи підсумки засідання Координаційної ради було вирішено чітко дотримуватися вимог Порядку щодо процедур та строків взаємного інформування та взаємодії суб‘єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, створення соціального простору, вільного від насильства, збільшення у мешканців громади розуміння та обізнаності щодо форм насильства, узгодженості заходів у цій сфері, підвищення їх ефективності.